Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są wybitnie obfite i wielokrotnie zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są w zasadzie smaczne i warte kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o nowe smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w standardowej lokalnej kuchni?

restaurants main market square krakow

Najbardziej tuzinkowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też znaleźć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych dań.
•    Oprócz sztampowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje i upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *