restauracja włoska Bianca w Krakowie

Świetna włoska kuchnia
Chcesz dobrze zjeść? Pośród szerokich możliwości, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń i duża dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie posiłki

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. mięso sezonowane w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też lasagne, focaccia, minestrone i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *